Zahamuj proces starzenia się skóry za pomocą kolagenu

2014-03-26

Badania kliniczne wykazują, że hydrolizowany kolagen może zmniejszyć głębokość zmarszczek nawet o 26%, a także utrzymać dobry stan nawilżenia skóry. 

Kolagen jest białkiem strukturalnym, znajdującym się głównie w macierzy pozakomórkowej i stanowi około 70-80% suchej masy naszej skóry. Tworzy włókniste wiązki o dużej wytrzymałości na rozciąganie – to one zapewniają siłę i elastyczność tkankom znajdującym się w ciele: więzadłom, ścięgnom, chrząstkom i skórze. W związku z tym odgrywa ważną rolę w starzeniu się skóry. Podczas procesu starzenia, spada nie tylko ilość kolagenu, ale zmienia się również rozkład włókien kolagenowych. 

Czy można leczyć oznaki starzenia? Okazuje się, że tak! Rośnie liczba badań klinicznych, które dostarczają dowodów, że przyjmowanie dziennie doustnie odpowiedniej dawki hydrolizowanego kolagenu może poprawić stan skóry. Hydroliza rozbija natywne molekuły kolagenu na znacznie mniejsze i łatwiej strawne produkty. Te małe zhydrolizowane cząsteczki kolagenu mają bardzo wysoką biodostępność (do 95%) i nie są obecnie znane żadne negatywne skutki uboczne. Spożycie hydrolizowanego kolagenu zwiększa również nawilżenie skóry.

Źródło: http://www.ishf.org/en/put-the-brakes-visible-skin-ageing-with-collagen/