Witamina K2 a zdrowie serca i naczyń krwionośnych

2014-06-26

Witamina K2 może pomóc w zapobieganiu i leczeniu zawałów serca i udarów mózgu.

Choroby sercowo-naczyniowe (CVD) są główną przyczyną zgonów i chorób na całym świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia przewiduje się, że liczba zgonów z powodu CVD wzrośnie do 23,3 miliona do roku 2030. Jednym z powodów, dla których CVD powoduje wysoki poziom śmiertelności, jest to, że wczesne stadia choroby postępują w dużej mierze asymptomatycznie. Do czasu rozpoznania choroby często już jest ona ciężka i może być trudna do leczenia.

Pojawiają się nowe sposoby poprawy zdrowia układu krążenia. Jednym z najbardziej ekscytujących tematów, na które należy zwrócić uwagę, jest rola witaminy K2 w zdrowiu naczyń i jej udział w regulacji poziomu wapnia w naszym ciele.

Duża część populacji ma niski poziom witaminy K w swojej diecie. Suplementy witaminy K2 mogą okazać się fantastycznym narzędziem w zapobieganiu i leczeniu CVD. Należy jednak podkreślić, że chociaż istnieje wiele zachęcających wyników z tych badań, bezwzględnie konieczne jest, aby pacjenci otrzymujący jakiekolwiek leczenie CVD, szczególnie doustne leki przeciwzakrzepowe, rozmawiali z lekarzem PRZED zażyciem jakichkolwiek suplementów witaminowych.

Źródło: http://www.ishf.org/en/vitamin-k2-and-cardiovascular-health/