VitaminK2.org

Jak wykazują badania kliniczne – witamina K2 (ze względu na swoją rolę w procesie gospodarki wapniem) ma kluczowe znaczenie przy najczęstszych schorzeniach cywilizacyjnych naszych czasów – osteoporozie i chorobach układu krążenia. Schorzenia te przyczyniają się do trudności w funkcjonowaniu w społeczeństwie, są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie, a wynikają z deficytu witaminy K2 w organizmie człowieka.  

W misję Fundacji wpisana jest poprawa jakości życia poprzez dostarczanie odpowiedniej wiedzy oraz wspieranie rozwoju nauki. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć serwis internetowy VitaminK2.org -wiarygodne i rzetelne źródło aktualnej wiedzy medycznej oraz najnowszych badań na temat właściwości witaminy K2. Chcemy, by odwiedzający mieli możliwość świadomego przeciwdziałania negatywnym zmianom w układzie kostnym oraz układzie krążenia, dlatego  zadbaliśmy o ciekawe artykuły oraz porady dotyczące zdrowego stylu życia. Naszym celem jest budowanie świadomości na temat wielkich właściwości zdrowotnych witaminy K2 –  nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci – zdrowia ich zębów i kości.

Serwis internetowy VitaminK2.org podzielony jest na dwie sekcje: dla użytkowników nie związanych z branżą medyczną – zainteresowanych tematyką witaminy K2 oraz zdrowego stylu życia, oraz sekcję dla specjalistów: lekarzy, dietetyków, naukowców. Każdy z odwiedzających znajdzie tu najświeższe wyniki badań i analiz na temat witaminy K2: www.vitamink2.org

Vitamin K2 Calcium connection sponsored by NattoPharma MenaQ7 Pobierz plik PDF