Staraniowy.pl – dla starających się o dziecko

logo_staraniowy

2013-12-11

Różni nas wiele – wiek, zainteresowania, poglądy, ale łączy jedno – chcemy zostać rodzicami. Bez względu na to, jakie starania będziemy musieli podjąć. Tak wspierać osoby borykające się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa, chce portal Staraniowy.pl, który zadebiutował w sieci 6 grudnia 2013 roku.

W odpowiedzi na wzrastający problem niepłodności i przedłużanie się okresu starania o dziecko w przypadku coraz większej liczby par, 6 grudnia 2013 r. w sieci zadebiutował portal Staraniowy.pl. Pojawienie się portalu właśnie tego dnia, to – jak twierdzą jego twórcy – wyjątkowy, mikołajkowy prezent dla ludzi starających się o dziecko.

Staraniowy.pl to pierwszy w Polsce, w pełni ekspercki, serwis skierowany do wszystkich, którzy planują zostać rodzicami, a w szczególności do tych, którzy borykają się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa. – W obliczu problemu ludzie najczęściej pozostają sami, my chcemy pomagać, radzić i służyć informacją – mówi Monika Biedroń, redaktor naczelna portalu Staraniowy.pl. – Chcemy wspierać przyszłych rodziców na każdym etapie starań o dziecko, ponieważ wierzymy, że nadzieję zawsze warto mieć – nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach – dodaje.

Profesjonalną wiedzę i wsparcie znajdą na portalu Staraniowy.pl osoby zastanawiające się nad powiększeniem rodziny oraz walczące z niepłodnością, rozważające zapłodnienie in-vitro, zmagające się z bezpłodnością i zastanawiające się nad adopcją. Na pytania użytkowników czekają eksperci, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Użytkownicy znajdą tu również bogaty zbiór artykułów tworzonych przez ekspertów – ginekologów, psychologów, pracowników klinik leczenia niepłodności czy ośrodków adopcyjnych.

Portal wyposażony został w szereg innowacyjnych narzędzi i funkcjonalności, m.in. bazę klinik i lekarzy, kalkulatory dni płodnych, płci dziecka. Obecnie twórcy portalu pracują również nad pierwszymi w Polsce kalkulatorami IUI oraz IVF. Dodatkowym atutem portalu Staraniowy.pl jest to, że powstał on i działa pod skrzydłami Międzynarodowej Fundacji na rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia. Fundacja od lat wspiera podobne inicjatywy – Portal Ciążowy.pl oraz UrlopOjcowski.info.

portal staraniowy.pl - screen

Więcej o projekcie na: http://staraniowy.pl