Portal Ciążowy.pl – już od roku w sieci

Dziecko chce zdmuchnąć świeczkę z urodzinowej babeczki

2010-06-01

Rzetelny, profesjonalny, wiarygodny, nowoczesny, interesujący. Z ogromną bazą materiałów, różnorodnymi formami dziennikarskimi i przydatnymi aplikacjami. Taki miał być Portal Ciążowy.pl. I taki jest – 26 maja 2010 roku w Dzień Matki świętował rocznicę obecności w sieci.
Ciążowy.pl wczoraj

Jak to się zaczęło? Jak wszystkie niezwykłe inicjatywy – od unikatowego pomysłu i grupy ludzi, którzy chcieli zrobić coś ważnego, interesującego i … niekomercyjnego. Twórcy portalu uznali, że brakuje w sieci takiego serwisu – niezależnego, wiarygodnego, przyjaznego dla rodziców. Nie chcieli, żeby to najwięksi gracze rynku artykułów dziecięcych dyktowali rodzicom, co jest najlepsze dla ich dzieci. Dlatego – zamiast na reklamy i artykuły sponsorowane – postawili na rzetelność, zaufanie, bazę profesjonalnych tekstów. Obszar tematyczny serwisu jest więc stosunkowo wąski – od planowania potomstwa poprzez poszczególne etapy ciąży i porodu do ok. pierwszego roku życia malucha i zagadnień związanych z opieką nad niemowlakiem.

Ale to właśnie dzięki niszowemu i niekomercyjnemu charakterowi portalu, Ciążowy.pl – w przeciwieństwie do innych serwisów parentingowych – skupia się wyłącznie na zagadnieniach najbardziej interesujących przyszłych rodziców. Pozwala to na staranne dobranie i przygotowanie materiałów skierowanych właśnie do tej grupy odbiorców. A twórcy serwisu sami są rodzicami i dzięki własnym doświadczeniom doskonale zdają sobie sprawę z tego, że rzetelna, wiarygodna i łatwo dostępna informacja jest bardzo ważna w niezwykłym procesie stawania się rodzicem. W ten sposób pod adresem www.ciazowy.pl portal Ciążowy.pl 26 maja 2009 pojawił się w sieci. 

Ciążowy.pl dziś – najlepsze źródło informacji dla przyszłych rodziców

Po roku od debiutu w sieci portal plasuje się w czołówce serwisów ciążowych w Polsce. Serwis bardzo dynamicznie się rozwija, powstają nowe nad nowymi aplikacje i funkcjonalności – część z nich będzie unikatowa na skalę europejską. Dzięki silnej pozycji merytorycznej portalu Ciążowy.pl zyskał także partnera strategicznego – Międzynarodowa Fundacja na rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia wspiera promocję i rozwój serwisu. Współpraca owocuje zaś międzynarodowymi projektami – w tej chwili powstaje siostrzany serwis ciążowy w Indiach.

 strona ciążowy.pl - screen

Zobacz więcej na: www.ciazowy.pl