KrillFacts.org

Głównym celem Fundacji jest edukacja w zakresie zdrowia oraz wspieranie społecznych i naukowych przedsięwzięć. Dlatego, w 2011 roku stworzyliśmy stronę KrillFacts.org zachęcającą dzieci i dorosłych do poznania faktów na temat kryla antarktycznego i kwasów Omega-3.

KrillFacts.org jest projektem non-profit, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat kryla i niesamowitego miejsca, jakim jest Antarktyda. Na stronie znaleźć można ciekawostki – zdjęcia, filmy, animacje – związane z krylem, innym zwierzętami życzącymi na Antarktydzie oraz warunkami, w jakich żyją. W części dla dzieci znajdują się gry i łamigłówki, które mają jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę na temat kryla.

Dlaczego kryl znalazł się w obszarze zainteresowań Fundacji? Olej z kryla to niepowtarzalne źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwasy Omega-3 mają duże znaczenie dla układu krążenia czy mózgu, biorą udział w wytwarzaniu serotoniny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za dobry nastrój. Mają również zasadnicze znaczenie dla zdrowej skóry: staje się ona bardziej jędrna, nawilżona.

Sprawdź na www.krillfacts.org